ROK 2023 VO FARBÁCH PANTONE

ROK 2023 VO FARBÁCH PANTONE

Spoločne s Pantone Inštitútom oslavujeme výber Farby roka! Bude intenzívna, šťavnatá, hrejivá a iná ako obvykle. Odovzdávame slovo Kráľovnej roku 2023, ktorá nebude hovoriť slovami, ale obrazom

Viva Magenta, viva kreativita!

Začneme tohtoročným víťazom, ktorý má farebne ovládnuť rok 2023.

Viva Magenta je inkluzívnym prejavom vzbury, odvahy a multidimenzionálnej kreativity. Farba nabáda k experimentovaniu, otvorenému sebavyjadreniu a začleňovaniu technológie do tvorivého procesu. Viva Magenta spája dimenzie a zdôrazňuje ich vzájomné prenikanie – hmatateľnú realitu s virtuálnou, ľudskou kreativitu so strojovým učením.

Pantone je jedným z najznámejších inštitútov farieb na svete. Spoločnosť Pantone, ktorú založil Lawrence Herbert v roku 1963 v americkom meste Carlstadt , okolo seba od začiatku sústreďuje odborníkov na farebný dizajn z rôznych odvetví, od textilného priemyslu po priemyselný dizajn. Pantone robí výskum farebných trendov a jeho vzorkovník využíva takmer celý kreatívny priemysel ako aj tí, pre ktorých je slávna paleta zdrojom inšpirácií.

Magenta vyžaruje mnohými farbami

A hoci má nadchádzajúce mesiace ovládnuť „technologická ružová“, bolo by chybou sa kreatívne obmedziť iba na jednu dominantnú farbu nadchádzajúceho roka. Je z čoho vyberať! V susedstve Viva Magenta na Vás čakajú ruže, fialové, vínové a červené. Niektoré z nich nájdete nižšie.

To je len niekoľko propozícií z celého oceánu farieb a odtieňov harmonizujúcich s Viva Magenta. Zvyšné nájdete vo vzorníkoch, na tabuliach Pinterestu a v prírode, okolitom prostredí a každodenných predmetoch. Využite silu týchto farieb na vytvorenie grafických projektov, ktoré sú silné vo vnímaní a sýte farbou, ktoré budú vyžarovať svojou silou aj v tlači.